realitní makléř Martin Špalek

776 030 739 info@martinspalek.cz

Rodinný dům, 224 m2

Ostrava, Michálkovická 198
7 299 000,-

Nabízíme hned několik variant, jak naložit s tímto rodinným domem. V rámci vlastního bydlení máte k dispozici buď 6 pokojů, 2 koupelny a 2 kuchyně, nebo ponechejte kuchyni jednu, přibude další pokoj či zvětšete například koupelny. Vymyslet se toho zde dá ke spokojenosti celé rodiny spousta.

Druhá varianta je využívat k bydlení s rodinou či známými jako plnohodnotné 2 byty 3+1.

Další možností je dům využít investičně. Pronajímat lze hned se současnými nájemníky bez zásadních investic. Aktuálně je čistý výnos 25000,-, což nemusí být konečná.

Rozdělit by však šlo i na 4x 1+1, což by mohlo být dlouhodobě investičně zajímavější. Pak by se dalo počítat s výnosem minimálně 30000,- . Nakonec je zde ještě varianta krátkodobého ubytování pro "víkendové" návštěvy ZOO, které je přímo před domem (2 nebo 4 byty). Výnosově možná ještě zajímavější. Parkování na zahradě pro návštěvníky ZOO může být dalším slušným přivýdělkem. S návratností do 10 let lze se správným záměrem kalkulovat. Samozřejmě je tu také možnost byty dále prodat se ziskem.

Dům je průběžně rekonstruovaný, zateplený, v dobrém stavu, kompletně podsklepený. Aktuálně je třeba dokončit sokl, opravit schody či plot. Po domluvě může dokončit majitel. Další renovace a kosmetické úpravy jsou již otázkou vkusu a záměru. Každé patro má vlastní elektrický kotel (stáří 2 roky). K dispozici je garáž a samozřejmě zahrada. Stavební povolení a projekt k případné přestavbě rádi zařídíme.

  • 2 samostatné bytové jednoky 2+1
  • podsklepeno
  • vytápěno el. kotly
  • garáž
  • pozemek 826 m2